Yaklaşık olarak 20 yıllık bir deneyimle medya sektöründe siz değerli müşterilerimize hizmet vermenin haklı gururunu yaşıyoruz.

İşimizi temel anlamda ifade edecek olursak, "algıları yönlendirmek" diyebiliriz. Bu bazen bir reklam filmiyle olabilirken, bazen tanıtım filmiyle, bazen de sinematik bir çalışmayla olabiliyor. Bir gün siyasi bir adayla ilgilenirken, başka bir gün dağların zirvesinde hava çekimi yapıyoruz. Bazen kurduğumuz bir stüdyoda ürün çekimleri yaparken bazen de ıssız bir sahilde bir sanatçının klip çekimini gerçekleştiriyoruz. Yani işimiz her sektöre hitap ediyor. Hayat görmek ve anlamaktan ibaretse, görmediklerinizi göstermeye, duymadıklarınızı seslendirmeye ve anlayamadığınız konulara yeni bir bakış açısı getirmeye çalışıyoruz.

  • 20 yılı aşkın bir deneyim

  • 200'den fazla başarıyla yürütülen proje

  • Olağanüstü iş kalitesi

  • 100+ Film ve Video Çekimi

  • 50+ TV Formatı

  • Basın Danışmanlığı


Metehan Ceylan Founder of Photography

Proje Üretim Süreci

Gerek web sayfamız üzerinden gerekse çevremiz aracılığı ile talebinizi alıyoruz. Değerlendirmemizi yapıyoruz. Sonra internette ne denli var olduğunuzu kısaca araştırıyoruz. Daha sonra görüşme talep ediyoruz.

İşimiz gereği hemen hemen her sektörden müşterimiz ile görüşmeler yaptık. Fakat, elbette ki her konuya hakim değiliz. Sizinle size özel bir görüşme yapıyoruz. Heyecanınıza ve hikayenize ortak oluyoruz. Sizi daha yakından tanıdıktan sonra gerekli adımları atıyoruz.

Bizim alanımızda ilerleme kaydetmek müşterimizin istekli olması ile doğru orantılıdır. İsteksiz bir yaklaşım kısır bir döngüye dönüşür ki bunu farkettiğimiz de geri çekiliyoruz. Konuyu karmaşıklaştırmak fayda doğurmayacaktır. O yüzden ayrıntılarda kabolmadan işimize odaklanıyoruz. Sizi de bazı görevler veriyoruz.

İşinizi severek yaptığınızda yorgunluk hissetmezsiniz denir ya işte o hesap işimize bağımlıyız. Elbette prensiplerimiz var. Prensiplerden ödün vermeden ilerliyoruz. İşimizi sevmek bize hep kazanım getirdi. Bu durumu sizlerde fark ediyorsunuz ve işi ehline teslim edebiliyorsunuz.

Sağlıklı bir çalışma için, masa başında ve kağıt üzerinde çalışmak şarttır. Mesela bir tanıtım filmi üreteceğiz, önce ne lazım? Tanıtım metni lazım. Tanıtım metni olmadan ilerlemek kara düzen olur ki hem siz hem de biz extra yoruluruz.

Projenin türüne göre çekim mekanları üzerinde çalışıyoruz. Bazen dış çekim mekanlarına bakıyoruz. Bazen de stüdyo tercihlerini değerlendiriyoruz. Projeye göre hareket ediyoruz.

Tanıtım metnimiz sizden aldığımız bilgiler ışığında hazırsa, elbette bu işin nasıl çekileceğini planlamak gerekiyor. Dolayısıyla çekim planı yapıyoruz.

Çalışmalarımızı tamamlayıp içimize sinen sonucu gördüğümüzde sizinle paylaşıyoruz. Birlikte son bir değerlendirme yapıyoruz. Bir sonraki aşamaya geçiyoruz.

Proje bazlı, taşeron olarak veya başka bir türde çalışılmasının bir farkı olmaksızın iaşe masrafları müşteriye aittir. İstenilirse bu gider kalemi de verilen fiyata ilave edilebilir. Ama genelde müşteriye bırakıldığında maliyet daha uygun hale gelebiliyor. 

Tüm ekibin aynı şehirde olmasından dolayı böyle bir kaleme gerek kalmıyor. Fakat farklı şehirlerde ya da mekanlarda çekim düşünülmüşse konaklama kalemi ayrıca düşünülmek durumundadır. Bu gider kalemini de bazen müşterinin çözmesi gerekiyor. Bizim çözmemiz istenilirse bu gider kalemi de ilave olarak fiyata eklenebilir.

Geride bırakılan tüm aşamalardan sonra, tüm çekimlerin değerlendirilmesi, eksik kalan ya da ilave edilecek planlar var ise onlar için çalışılır. Çünkü bazen müşteri extra isteklerde bulunabiliyor. Şayet her şey tamam ise editleme sürecine geçiliyor. Bu süreç tamamiyle proje büyüklüğüne ve türüne göre belirleniyor.

Üretilen projenin dijital çıktıları alınıp internet üzerinden müşteriye ulaştırılıyor. 1 defaya mahsus değerlendirme yapması isteniyor. Ek bir istek ya da düzenleme yok ise projenin son ve en kaliteli boyuttaki çıktısı müşteriye takdim ediliyor. Böylelikle proje tamamlanmış oluyor.

Ekip ve Ekipman


Sektörde kaliteli işler üretebilmenin olmazsa olmazı teknik teçhizat ve ekibinizin yeterli seviyede olmasıdır. Her türde teknik teçhizat envanterimizde mevcuttur.

Teknik Ekip

Ekip olmazsa olmazdır. Projenin büyüklüğüne ve türüne göre ekip sayısını artırıp veya azaltabiliyorsanız sektörde varsınız demektir.

Teknik Ekip

Kamera Stabilizer

Özellikle harekli çekim gerektiren planlarda son sistem Stabilizer kullanmak çok önemlidir. Zhiyun Crane 3S Pro envanterimizdedir.

Kamera Stabilizer

Hava Çekimleri (4K)

Profesyonel hava çekimleri yapıyoruz. Eğitimli ve lisanslı drone plotlarımızla güvenli uçuşlar planlıyor ve uyguluyoruz.

Hava Çekimleri (4K)

Özetle neler yaptık?

Geride bıraktığımız 20 yılı aşkın bir zamanda, edindiğimiz tecrübe ve bu süreç içinde kurduğumuz ekip ve ekipmanla irili-ufaklı bir çok projeye imza attık. Tanıtım filmler, reklam filmleri, sosyal medya içerikleri, canlı yayınlar, Youtube içerikleri, kısa metraj sinema filmleri vb gibi sektörde bir çok iş gerçekleştirdik. İşimiz temelde tanıtım ve anlatım diyebiliriz. Ürün tanıtımları, marka tanıtımları, siyasi aday kampanyaları, şehir tanıtımları gibi birçok alanda dinledik, anlattık ve ürettik.

Lakin genelde biz yönlendirdiğimizde projeler son buluyor ve daha güzel sonuçlar elde edilebiliyor. Yani işi ehline teslim etmek önemli. Bize güvenin ki ilerleyebilelim.

Güncel teknik teçhizat

Her sektör gelişime açıktır. Yıllar geçtikçe yeniliklerle karşılaşmak içten bile değildir. O yüzden medya sektöründe de teknik teçhizat bakımından da kendinizi güncellemeniz gerekiyor. Sadece yeni çıkan sistemleri, makineleri almaktan bahsetmiyoruz. Bir de bunların yazılımsal boyutuna da hakim olmanız gerekiyor. Şöyle düşünelim "Günümüzde modern kameraların binlerce komutu vardır." dersek aslında tek cümleye sağlam bir anlam yüklemiş oluruz. Aslında profesyonelliğin % 30 sadece budur diyebiliriz.

Profesyonelliğin diğer oransal değeri de yaptığınız işin içeriğidir. Şöyle ki elinizdeki tüm teçhizatlar isterse elmastan olsun, içeriğiniz saçmaysa hiçbir anlamı yoktur. İşte bu yüzden senaristlik, metin yazarlığı gibi çok önemli meslekler gelişmiştir. Yani yazmadan ya da okumadan olmuyor. Bizim işlerde de masa başında, kağıt üzerinde çalışmak, sonrasında projeyi hayata geçirmek gerekir. Bu çok önemli detay da geriye kalan %70'e tekabul ediyor.

Profesyonel fotoğrafçılık konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? O halde birlikte çalışalım!
Bize ulaşın!